Ridikėliai nuo pavasario iki rudens

Ridikėliai pavasarį –  vieni populiariausių ir ankstyviausių. Nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens šios kultūros galima užsiauginti 3-4 derlius. https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/ridikeliai Jiems būdingą specifinį skonį ir aštrumą suteikia garstyčių eterinis aliejus, turintis antiseptinių savybių. Ridikėlių koloringumas panašus į pomidorų, patisonų, aguruočių, baklažanų, nuo tokio maisto nutukimas negresia, nes didžiąją dalį sudaro vanduo, o štai baltymų ridikėliai turi dvigubai daugiau, už ką tik išvardytas daržoves. Ridikėliuose taip pat yra cukraus, ląstelienos, riebalų, fermentų, vitaminų A, B1, B2, PP, makro ir mikroelementų: Kalio, fosforo, kalcio, magnio, natrio, geležies.

ridikeliai

Kokių ligų profilaktikai naudingos šios daržovės?

Šios daržovės naudingos nutukus, širdies ir kraujagyslių ligų profilktikai, esant aterosklerozei. Gausiau išsiskiriant žarnyno sultims, gerėja virškinimas. Ląsteliena padeda iš organizmo pasišalinti cholesterolio pertekliui.

Ridikėlių atspalviai, formos ir kokioje dirvoje geriausiai auga?

Ridikėlių veislių pasiūla įspūdinga, įvairių atspalvių irformų. Tradicinės- raudonos spalvos, populiarūs pailgos formos raudoni su baltu galiuku ridikėliai. Geriausiai ridikėliai auga purioje, organinių medžiagų turtingoje ir nedidelio rūgštingumo dirvoje.

Kaip paruošti daržą žiemai?

Geriausi naudoti tradicinį žemės dirbimo būdą- iš rudens giliai suarti arba sukasti žemę. Gilus žemės įdirbimas naikina piktžoles ir kenkėjus. Atsidurusius žemės paviršiuje juos sulesa paukščiai. Jeigu dirvožemyje atsiranda samanos, asiukliai, trispalvės našlaitės, reiškia būtinas dirvos kalkinimas. Kalkinti rekomenduojama tik rudenį, nes ne visi daržo augalai kalkes mėgsta. Dirvos rūgštinimui mažinti nebūtinai reikia kalkių, tinka ir medžių pelenai, kuriuose gausu kalcio, kalio ir fosforo. Pabarsčius pelenų, nieko nelaukiant reikia juoss apkasti- antraip išpustys vėjas. Nebrangi ir labai vertinga medžiaga yra dolomitmilčiai, praturtinantys dirvą kalciu ir magniu.