Tinklapių kūrimas: ar Lietuvoje didelė specialistų konkurencija?

tinklapiu kurimasDaugelis gyventojų, besidominčių elektroninės erdvės suteikiamomis galimybėmis uždirbti pinigų, neretai klysta galvodami, kad tinklapių kūrimas yra vienas geriausių pasirinkimų norint dirbti savarankiškai ir gauti didžiules pajamas. Pamirškite tuos teiginius: „programuotojai yra perspektyviausi“, „svetainių kūrėjai uždirba tūkstančius“ ar „tinklapius kuriantys studentai uždirba daugiau nei profesionalai“. Kiek uždirba tinklapių kūrėjai – vieša paslaptis, tačiau galima nesunkiai apžvelgti ir preliminarius duomenis. Štai, yra įvairiausių skelbimų, kuriuose nurodomas tūkstantinis biudžetas už tam tikro projekto įgyvendinimą. Blogiausia tai, kad tinklapių kūrimas nėra visiems įkandamas, nes tam reikia daug įgūdžių, patirties ir profesionalumo,  ką jau kalbėti apie programavimo kalbų pasirinkimą…

Tinklapių kūrimas gali būti atliekamas įvairiomis programavimo kalbomis arba be jų.

Reikėtų išskirti dvi kategorijas specialistų, kurie teikia tinklapių kūrimo paslaugas. Pirmuoju atveju, kaip jau minėta aukščiau – programuotojai. Jie tinklapius kuria pasitelkdami įvairias programavimo kalbas. Kai kurių projektų įgyvendinimui gali prireikti negi kelių sričių specialistų su skirtingų kalbų žiniomis. Tai reiškia, kad kai kurie tinklapiai gali būti sukuriami naudojant ne vieną, o kelias kalbas. Dėl to programuotojai ir deda daug pastangų, jog išmoktų kuo daugiau populiariausių programavimo kalbų, nes tai jiems leis taikytis į didesnį užsakymų kiekį.

Štai, antroji kategorija – dirbantys su turinio valdymo sistemomis. Tokie tinklapių kūrėjai dažniausiai net nemoka jokių programavimo kalbų, nes tokių tinklapių kūrimui užtenka ir bazinių žinių apie turinio valdymo sistemos įdiegimą į serverius bei hostingus. Tokie tinklapių kūrėjai uždirba gerokai mažiau, tačiau jie gali pasiimti gerokai daugiau paprastesnių užsakymų.

Dabar tinklapių kūrimas yra kiek pigesnis nei anksčiau, nes paslaugų teikėjų Lietuvoje tik daugėja.

Kadangi Lietuvoje situacija panaši į prieš tai buvusią, kuomet daugelis jaunų žmonių rinkdavosi vadybos studijas, tai dabar daugelis renkasi programavimą ar su šia sritimi susijusias studijų kryptis. Tačiau, įgytas aukštasis išsilavinimas nereiškia, kad jūs būsite profesionalus programuotojas ar tinklapių kūrėjas – viskas priklausys nuo praktikos bei savarankiško darbo. Ne paslaptis, kad daugiau klientų turi tie tinklapių kūrėjai, kurie dirba profesionaliai. Lietuvoje konkurencija yra be galo didelė, todėl jums gali tekti skirti nemažą biudžetą ir reklamai.