7 efektyvūs dantų priežiūros būdai

Kodėl itin svarbu tinkamai prižiūrėti dantis?

Burna – tai langas į jūsų bendrą sveikatą. Jis padeda kramtyti maistą ir palengvina virškinimą. Tuo jo funkcijos nesibaigia. Dantys padeda sklandžiai kalbėti, tarti įvairius garsus ir, kas ne mažiau svarbu, sukuria gražią šypseną ir palaiko veido formą.

1. Tinkamai valykite dantis

Vienas paprasčiausių būdų valyti dantis – reguliariai valyti dantis. Dantų valymas yra svarbiausias dalykas, kurį rekomenduoja bet kuris odontologas. Tačiau taip pat svarbu, kaip valote ir laikote dantų šepetėlį. Valydami dantis įsitikinkite, kad dantų šepetėlį laikote 45 laipsnių kampu virš dantenų linijos, kad šereliai liestų ir dantų paviršių, ir dantenų liniją. Užtikrinkite, kad dantis valytumėte ne trumpiau kaip 2 minutes, kad būtų padengta didžioji dalis visų dantų paviršių. Kai baigsite valyti dantis, laikas išvalyti liežuvį. Išvalykite liežuvio paviršių ir burnos stogą, kad įsitikintumėte, jog burnoje nėra bakterijų ir nėra priežasčių blogam burnos kvapui atsirasti.

2. Naudokite dantų siūlą

Visi žinome, kad dantų siūlas atims daug laiko, tačiau nepamirškite vieno dalyko: net ir po dantų valymo mažiausiai 40 % dantų paviršiaus lieka nepaliesta. Dantų siūlas gali padėti pašalinti maisto daleles ir kitas kenksmingas medžiagas, kurių neįmanoma pašalinti įprastai valant dantis šepetėliu. Be to, jis leidžia pasiekti giliai tarp dantų, kurių nepasiekia dantų šepetėlis, o burnos skalavimo skystis taip pat negali išvalyti. Todėl dantų siūlą rekomenduojama naudoti bent kartą per dieną.

3. Venkite kavos, arbatos bei vaisvandenių

Šie gėrimai, be abejo, gali suteikti tam tikrą kiekį maistinių medžiagų jūsų burnai ir kūnui, tačiau per didelis jų kiekis gali būti pavojingas dantims. Gazuoti vaisvandeniai gali susilpninti jūsų dantis ir sukelti dantų problemų, pavyzdžiui, ėduonį. Arbata, kava yra pagrindiniai dantų dažymo kaltininkai. Šiuose gėrimuose yra sudedamųjų dalių, kurios gali sukelti dantų spalvos pokyčius.

4. Ribokite saldžių maisto produktų kiekį

Kas nutinka, kai valgote saldų maistą? Bakterijos skaido cukrų ir gamina rūgštis, todėl ant dantų kaupiasi rūgštys. Tačiau valgydami saldų maistą nesusidursite su problemomis, kol tinkamai prižiūrėsite dantis. Klausiate, kaip? Netrukus po to, kai suvalgote bet kokį saldų maistą arba bet kokį maistą, dėl kurio gali kilti dantų problemų, būtinai išsivalykite burną šepetėliu arba burnos skalavimo skysčiu, kad neliktų bakterijų likučių.

5. Skalaukite burną antibakteriniu burnos skalavimo skysčiu ir kramtykite becukrę kramtomąją gumą

Kramtomoji guma yra geras būdas burnoje gaminti seiles, kurios, pradėjusios tekėti į burną, neutralizuoja bakterijų sukeliamą rūgštinį poveikį ir taip veikia kaip natūrali dantų apsauga. Be to, skalaukite burną antibakteriniu burnos skalavimo skysčiu, kad išvengtumėte dantų ėduonies ir dantenų problemų.

6. Naudokite fluoro turinčią dantų pastą

Dantų pastoje esantis fluoras gali sustiprinti dantų emalį ir sumažinti polinkį į dantų ėduonį. Tačiau siūloma nevartoti per daug, nes su per dideliu fluoro kiekiu yra daug komplikacijų.

7. Reguliariai lankykitės odontologo kabinete

Reguliariai (bent kartą per 6 mėnesius) lankykitės odontologo kabinete profelaktiniai dantų ertmės apžiūrai. Tai galite padaryti ClinicDPC odontologijos klinikose Vilniuje, Kaune ir kitose Lietuvos miestuose bei Londone.