Dantų balinimu prieš keletą dešimtmečiu galėjo džiaugtis tik Holivudo žvaigždės, tačiau tie laikai jau praėjo. Šiandien tiek odontologijos klinikos, tiek dantų balinimo priemones namams gaminančios įmonės siūlo labai demokratiškas kainas, todėl džiaugtis sniego baltumo šypsena gali sau leisti kiekvienas.
Šiuolaikinis gyvenimo būdas, kai tonusui palaikyti geriama daug kavos, o nerimui malšinti dažnas griebiasi cigaretės – priežastis, dėl kurios daugelis žmonių gėdijasi pageltusios šypsenos. Todėl dantų balinimas – kiekvienam asmeniui aktuali procedūra. Pakalbėkime plačiau apie dantų balinimą: kas tai per procedūra; kaip ji atliekama; ką reikėtų turėti omenyje prieš balinant dantis ir kokios rekomendacijos prieš kreipiantis į odontologą.
Dantų balinimas – tai jų spalvos pakeitimas su aukštos kokybės profesionaliomis medžiagomis, kurių pagrindu dažniausiai naudojamas vandenilio peroksidas. Šiuolaikinės balinančios medžiagos puikiai sprendžia problemą, leisdamos pasiekti akivaizdaus ir ilgalaikio rezultato. Dantų balinimą galite atlikti tiek namuose, tiek odontologijos klinikoje. Jeigu planuojate atlikti dantų balinimą namuose, atkreipkite dėmesį į naudojamas dantų balinimo medžiagas. Beyond dantų balinimo priemonės garantuoja dantų balinimo efektyvumą ir kokybę, nes jų naudojamos balinančios medžiagos – patikrintos laiko ir nesukelia nepageidautino efekto dantims ar dantenoms po procedūros. Ji – visiškai saugi. Daugeliu atvejų po procedūros sumažėja dantų jautrumas ir emalis tampa tvirtesnis.
Dantų balinimas gydytojo stomatologo kabinete ir garantuoja visišką proceso saugumą. Po burnos ertmės ir emalio būklės apžiūros, gydytojas stomatologas parenka optimalų metodą. Visos dantų balinimo procedūros veikia vienu principu: dantų paviršius padengiamas geliu, kurio pagrindinė sudedamoji dalis – vandenilio peroksidas.
Ar Jums reikalingas dantų balinimas?
Kaip jau minėjome, gyvenimo bėgyje dantims tenka susidurti su įvairiausiais dažikliais, kurie įeina į įvairių maisto produktų, gėrimų, vaistų sudėtį, taip pat dažikliams priskiriamas ir tabakas. Pasekmė – dantų spalvos pakitimas. Dažikliai gali nusėsti danties paviršiuje arba prasiskverbti į giliuosius jo audinius. Neretai spalvos pakitimo priežastimi tampa danties trauma arba danties kanalų gydymas, o taip pat dantų formavimosi ir jų brendimo pažeidimai (fluorozė, hipoplazija), spalvos pakitimai pastebimi ir po tetraciklino grupės antibiotikų vartojimo (tetraciklininiai dantys). Visiems aukščiau išvardintiems atvejams reikalingas profesionalus dantų balinimas. Dantų klinikos pasiruošusios Jums padėti panaikinti dėl bet kurios priežasties atsiradusį dantų spalvos pakitimą. Egzistuoja, kelios kontraindikacijos profesionaliam dantų balinimui – alerginių reakcijų visuma balinančioms medžiagoms; kai kurios dantų ligos; nėštumas ar žindymo laikotarpis.
Atkreipkite dėmesį!
Balinami tik nuosavi dantys. Plombos, laminatės, keramikinės karūnėlės pasižymi visiškai kitokia struktūra, todėl balinančios technologijos jų neveikia. Taigi jeigu priėmėte sprendimą turėti šviesesnius dantis, balinimas turi būti atliekamas prieš dantų restauracijos operacijas (plombų ar laminančių tvirtinimą).
Rekomendacijos
Po klinikinio dantų balinimo atlikimo rezultatas matomas ir išlieka kelių metų bėgyje, bet tik tuo atveju, jei dantys teisingai prižiūrimi. Toliau pateikiame rekomendacijas, kurių reiktų laikytis po balinimo procedūros:
- Reguliari dantų higiena, įskaitant ir kasdienę priežiūrą;
- Profesionalus dantų valymas stomatologo kabinete, siekiant apsisaugoti nuo apnašų ir dantų akmenų formavimosi;
- Tabako atsisakymas, nes ši medžiaga – viena pagrindinių dantų tamsėjimo priežasčių.