Nemalonių plaukelių depiliacija – kiekvienos moters kasdienybė. Vienos jų naudojasi skutimosi peiliukais, kitos pasitelkia depiliacinius kremus, dar vienos – vaško juosteles. Drąsiausios arba tos, kurioms pabodo kasdien kankintis – keliauja į estetinės dermatologijos klinikas ir pasinaudoja lazerio pagalba. Tačiau pastarasis būdas ne visoms atrodo priimtinas, o dažnai laikomas pavojingu sveikatai. Tai vienas iš mitų, egzistuojančių visuomenės gretose. O tokių jų egzistuoja ir daugiau.
Lazerinė depiliacija – mitai ir tiesos
Šis būdas depiliuoti plaukelius yra bene labiausiai rekomenduojamas ir efektyviausias. Tačiau, savaime aišku, kad dėl visuomenėje paplitusių mitų iškyla ir visokios baimės. Pateikiame kelis žymesnius egzistuojančius mitus.
- Lazerinis plaukų šalinimas palieka ant odos randus;
- Po atliktos procedūros plaukų atauga dvigubai daugiau ir jie ryškesni;
- Lazeris yra kenksmingas vidaus organams;
Nei viename iš šių mitų nėra nei dalelytės tiesos. Pirmiausia – lazerinis plaukelių šalinimas nėra invazinė procedūra, o tai reiškia, jog oda nebus pažeista. Vertėtų nemaišyti lazerinės depiliacijos su elektroepiliacija, kurios metu oda yra badoma mažomis adatėlėmis. Šios gali palikti randelius, tačiau šviesa – ne.
Lazerinė depiliacija – tai plauko sunaikinimas naudojant labai stiprią šviesą. Procedūra neskausminga, gali būti juntamos šilumos bangos, tačiau tikrai ne skausmas. Be to, išmaniausi ir profesionaliausi lazeriai taip pat turi kartu įmontuotą atšaldymo sistemą, todėl net ir tos lazerio karščio bangos ne visada yra juntamos.
Po vienos procedūros visiškai plaukeliai nebus sunaikinti, tačiau ir storesni ar daugiau jų tikrai neataugs. Lazerinis plaukų šalinimas paveikia plauką taip, kad vėliau šis atauga gerokai minkštesnis, švelnesnis, tarsi pūkas. Be to, plaukelių būna mažiau, o po kelių procedūrų pasiekiamas galutinis – visiškai sunaikintų plaukelių rezultatas.
Paskutinysis – lazeris nepasiekia žmogaus vidaus organų, nes jo bangos ilgis siekia daugiau 4 milimetrus, kas nėra net pusė centimetro. Todėl galima nesibaiminti, kad ši procedūra paveiks kažką daugiau nei plauko folikulą. Aišku, sakoma, kad efektyvumas priklauso nuo lazerio bangos ilgio, tačiau tokių lazerių, kurių bangos ilgis siektų ir paveiktų Jūsų vidaus organus, tikrai nėra.
Baimės atsiranda iš nežinojimo, todėl labai svarbu domėtis. Tik taip galėsite išsklaidyti baimes ir visuomenėje egzistuojančius mitus.