Elektroninės cigaretės: mitai apie jas

elektronines cigaretesNemažai žmonių yra nusistatę prieš elektronines  cigaretes, o to rezultatas yra gana aiškus – mitais ir gandais apipintos istorijos kelia nerimą šias cigaretes rūkantiems žmonėms. Kaip bebūtų, nereikėtų visko priimti tiesiogiai, nes paaiškinimų yra kiekvienam teiginiui. Šiuo atveju, turėtumėte giliau pasidomėti apie šių cigarečių naudojimą prieš perkant, o tiksliau – paanalizuoti visus girdėtus gandus. Šiame straipsnyje galime paaiškinti pagrindinius mitus, kurie yra vyraujantys mūsų visuomenėje ir visame pasaulyje.

„Besinaudojantys elektronine cigarete labiau kenkia savo sveikatai.“ Tai yra melas.  Būtina žinoti, kad elektroninių cigarečių išskiriamos medžiagos yra mažiau žalingos. Turite žinoti, kad tabako gaminiai išskiria nemažus kiekius nikotino, dervų bei kitų toksinių medžiagų, kurios sukelia gana nemažas pasekmes sveikatai. Elektroninės cigaretės išskiria tas pačias medžiagas, tik čia svarbiausia yra tai, kad tos „nuodingos“ yra išskiriamos itin mažais kiekiais, kurie palyginus su įprastomis cigaretėmis, yra gerokai mažesni. Tik nikotinas galbūt yra to paties kiekio, tačiau ši medžiaga yra ta, kuri sukelia priklausomybę, o dervos bei kitos medžiagos kenkia sveikatai, o jų elektroninėse cigaretėse yra labai mažais kiekiais, nes viskas yra paremta ne tabako degimu, o būtent nikotino skysčio garinimu, o tai reiškia, kad elektroninė cigaretės išskiria ne dūmus, o vandens garus.

„Elektroninės cigaretės tokios brangios, kad neverta jų pirkti“. Taip, jos yra gana brangokos – kokybiška el. cigaretė kainuoja iki 300 litų, tačiau tai nėra pastovios išlaidos rūkalams, nes jai išleisti teks tik vieną kartą – ji yra įkraunama ir ją galite naudotis neribotai, o tabako gaminius jums teks vis tiek kas kart pirkti iš naujo. Elektroninėms cigaretėms teks skirti vos dvidešimt litų per mėnesį tam, kad turėtumėt minėto nikotino skysčio, nes jis su laiku baigiasi.

„El. cigaretes pavojinga naudoti, nes jos gali sprogti burnoje“. Ko gero šis gandas buvo girdėtas per televiziją, tačiau svarbiausias faktas – tai nutiko todėl, kad cigaretė buvo naudota ne pagal paskirtį. Ją rūkydamas žmogus, tiesiog ją gerokai perkrovė po to kai bandė sutaisyti gedimus pats. Cigaretės krovimas turi būti įprastas – kai užsidega indikatorius, iš elektros lizdo būtina ją ištraukti ir daugiau nebeįkrauti kol neišseks baterijos. Taip pat reikėtų žinoti, kad ta cigarete buvo nekokybiška – dėl taupumo sumetimų, ji buvo įsigytą iš neaiškaus pardavėjo vos už kelis litus, o tai reiškia, kad kokią kainą sumokėjote, tokią kokybę ir gavote.