Gėles vasaros metu prižiūrėti reikia kruopščiau

gelesSinoptikams prognozuojant šiltesnius orus, dauguma gėles auginančių žmonių jau ruošiasi savo augalus perkelti į kiemą – ruošiami daržai, žemė, trąšos ir kt. Bet, gėlininkyste užsiimantys žmonės pabrėžia, kad gėlių sodinimas lauke, ypač vasaros metu, turi būti itin kruopštus. Tai reiškia, kad nepakaks tiesiog turimus augalus perkelti į kiemą – vis tiek teks laiko skirti priežiūrai. Labiausiai reikia akcentuoti laistymą. Karštomis dienomis augalams trūksta vandens, todėl jeigu jūs savo gėles jau išnešėte į lauką, tai nepamirškite jų laistyti. Šią vasarą orai ko gero bus vėl nenuspėjami, todėl iš anksto siūloma vėl ruoštis sausroms.

Gėlės turi būti prižiūrimos pagal visus standartus, todėl vasaros laikotarpiu būtina jas laikyti ne tik saulėje, bet ir pavėsyje. Tai reiškia, kad jeigu jūsų augalai nuolatos bus saulės šviesoje, kur nėra jokios užuovėjos, tai tikėtina, kad jie tiesiog išdžius. Nebent jūs juos reguliariai ir pakankamai laistysite. Kai kurie augintojai mano, jog perkėlus gėles į prastus daržus, laistyti jas reikės mažiau, neva gėlės pačios vandenį pasiims iš dirvožemio. Bet, nereikia pamiršti praėjusios vasaros – žemė buvo ne tik sausa – trūko vandens net ir šuliniuose. Tad, laistymas čia užima gana daug laiko, nes tai daryti teks itin dažnai.

Jeigu jūs gėles auginsite pardavimui, tai siūlytume viską daryti iš  anksto numatant visus niuansus. Pavyzdžiui, nešant gėles į lauką, nereikėtų jų sodinti tiesiog žemėje – galima jas palikti ir didesniuose vazonuose. Galbūt vazonuose jas auginti būtų netgi naudingiau – vanduo ilgiau išsilaikytų dugne, jis nepasklistų po plotą, tad gėlė bet kuriuo metu galės įsisavinti esamas vandens atsargas, esančias vazono dugne. Tuo labiau, kad esant karščiui, iš vazono vanduo išgaruoja daug lėčiau nei iš įprastos žemės.

Tai liečia visas gėles, kurios auginamos pardavimui – rožės, tulpės bei kitų rūšių gėlės turėtų būti auginamos lauke, bet ne įprastame dirvožemyje, o vazonuose – taip bus daug paprasčiau jas prižiūrėti. Žinoma, galite įsirengti ir specialias patalpas – gėles galite auginti ir namų sąlygomis, bet aišku – tam prireiks brangios specialios įrangos.