Skolintis Lietuvoje dabar paprasta, bet gražinti viską – ne itin lengva. Pastebima tendencija, kad tarp prasiskolinusių žmonių ypač daugėja jaunuolių, kurie baigę mokyklą, nusprendžia į gyvenimą kabintis be niekieno pagalbos. Šie jaunimo įsiskolinimai neretai atsiranda ir dėl neapgalvotų priežasčių – paskolos imamos įvairiais atvejais, pradedant nuo komunalinių mokesčių sumokėjimo, baigiant iki pramogavimo ne pagal savo galimybes. Paskoloms gauti vis dažniau yra pasitelkiamos griežtesnės ir radikalesnės priemonės, kurios užtikrina, jog kreditoriams bus lengviau išvengti nesąžiningų klientų.
Jaunimas skolinasi net nepagalvojęs kokios gali būti to pasekmės, todėl kiekvienam reikėtų labiau pasigilinti į rinkos situaciją t.y. pasidomėti kas laukia tų, kurie skolintus pinigus panaudoja netinkamai. Čia ir apžvelgiame dažniausias priežastis, kodėl įsiskolinimai tampa jaunimo gyvenimo našta.
Kalbant apie jaunuolius, viena iš priežasčių kodėl jie skolinasi – sunkus savarankiškas gyvenimas. Pagirtina, kad jaunimas turi atsakomybės jausmą ir visus gyvenimo sprendimus priima patys, tačiau ne visada jie būna teisingi. Kalbant apie kreditus ir paskolas, didžiausia klaida yra ta, kad jaunuoliai skolinasi iš bendrovių nė nepaskaičiavę ir neapžvelgę geriausių pasiūlymų. Tai reiškia, kad skolinimasis dažniausiai vyksta impulsyviai – jeigu reikia, skolinamasi iš bet ko, net nesvarbu, jog palūkanos milžiniškos. Tai yra esminė klaida – gyvenantiems savarankiškai, reikėtų detaliau žiūrėti į pasiūlymus – būtina skaičiuoti sumokamas palūkanas, o geriausia būtų naudotis akcijos laikotarpiais, kurių metu galima nemažas sumas gauti visiškai nemokamai. Pavyzdžiui, jeigu vėluoja alga, o neturite iš ko sumokėti nuomos mokesčio, jums padės greitųjų kreditų bendrovės, kurios pirmam mėnesiui skolina nemokamai. Aišku – pasikapstę giliau, rasite ir įmonių, atidedančių pirmos įmokos mokėjimą iki trijų mėnesių.
Kita svarbi įsiskolinimo priežastis – nesugebėjimas gyventi pagal savo galimybes. Neretai jaunuoliai ima paskola tam, kad kažkur nukeliautų ar tiesiog nusipirktų prabangų daiktą, pavyzdžiui – išmanųjį telefoną. Tokie pirkiniai nėra pigūs, o gražinti pinigus juk vis tiek reikės. Jeigu finansinės galimybės yra menkos, siūlytume vengti bereikšmio išlaidavimo – tik laiko klausimas kada dėl to patirsite sunkumų. Jūs įklimpsite į skolas, o tada jau jums bus aktualus kreditų refinansavimas, nes kaip kitaip sumažinsite savo nuolatinius turimus įsipareigojimus kreditų bendrovėms?