Ką turi žinoti prasiskolinę asmenys?

prasiskoline asmenysĮklimpusių į skolas žmonių turimos žinios yra gana klaidingos – dauguma mano, kad jeigu kredito jie negauna, kreditoriai juos laiko nemokiais asmenimis. Vartotojai turėtų suprasti, kad nemokiu asmeniu gali būti laikomas tik tas žmogus, kuris tokį statusą gauna tik teismo sprendimu. Tai reiškia, kad asmuo nemokus būna tik pripažinus teismui. Dažniausiai tokį statusą siekia gauti tie, kurie nori pasinaudoti asmens bankroto galimybe. Būti nemokiu yra gana sudėtinga, nes čia tenka atitikti nemažai reikalavimų. Taip pat yra ir kitokios klaidingos informacijos, į kurią vartotojai turėtų atkreipti dėmesį.

Kreditoriai, kurie jums neskolina pinigų, jūsų nemokiais asmenimis nelaiko, jie tiesiog mato, kad jūsų kredito reitingas yra per prastas. Negalintys gauti paskolų yra įvardijami kaip blogą reitingą turintys asmenys. Kredito istorijos ataskaitoje yra matomos mokumo kategorijos, todėl prasiskolinę dažniausiai turi patį rizikingiausią statusą. Taip pat pravartu žinoti ir tai, kad jokiu būdu negalima vėluoti mokėti įmokų, nes net ir sumokėjus jas su visais delspinigiais, jūs reputacijos savo nepakeisite. Fastcredit.lt pastebi, kad žmonės, kurie pavėluotai grąžina savo skolas, galvoja, kad jų kredito istorija bus švari. Tačiau, realybė yra tokia, kad vėluodami jūs gaunate papildomą informaciją kredito istorijoje, kuri laikoma 10 metų.

Jeigu jūs pavėlavote sumokėti įmoką, tai pradelstos dienos būna skaičiuojamos kredito istorijoje, todėl sekantį kartą, kai bandysite gauti kreditą prieš tai grąžinę visas skolas, jūs ko gero sulauksite neigiamo atsakymo, nes naujas kredito teikėjas matys kiek dienų jūs vėlavote mokėti įmokas. Kredito istorija suformuoja ir informaciją apie konkrečius paslaugų teikėjus t.y. visi paskolų teikėjai gali matyti kam ir kiek laiko vėlavote grąžinti skolas. Kaip minėjome – ši informacija išsilaikys 10 metų.

Jeigu jūs esat kaip reikiant įklimpę į skolą ir jau vėluojate, turite žinoti, kad tai jums atsilieps ateityje, nes jūs šios neigiamos informacijos negalėsite pašalinti net ir tuo atveju, jeigu grąžinsite viską su kaupu. Paprasčiausiai, ši informacija negali būti redaguojama taip kaip norite, todėl prieš skolindamiesi, pagalvokite ar tikrai verta.

Šaltinis: Skaiciau.lt