Kad PVC danga stogui – geriausias pasirinkimas?

Lietuvoje, kurioje įprasti keturi metų laikai, labai svarbu pasirūpinti būstu ir jį įrengti taip, kad jis būtų atsparus įvairiems aplinkos veiksniams ir tarnautų ilgus metus. Viena svarbiausių pastato dalių – stogas. Stogo dangos pasirinkimas yra labai atsakingas procesas. Pastaruoju metu dangų gamintojai siūlo platų įvairių dangų pasirinkimą. Visos jos yra skirtingos, pasižymi skirtingomis savybėmis. Lietuvių vis dažniau pasirenkama PVC danga stogui. Kuo ji yra gera ir kada ši danga yra patikimiausias pasirinkimas?

Plokščiam ir plačiam stogui

PVC danga yra itin populiarus pasirinkimas stogams Skandinavijoje. Čia jau daug metų ši danga yra vertinama ir plačiai naudojama. Gali būti, kad todėl, jog Skandinavijos šalyse daugybė namų yra dengti plokščiais stogais, ši danga ir yra geriausiai pritaikyta tokios formos stogui. Bent jau taip buvo pradžioje, kai PVC stogo dangos tik atkeliavo į Lietuvą. Ilgą laiką tai buvo geriausias pasirinkimas plokščiam ir plačiam stogui. Kai kurie meistrai iki šiol tokiems projektams siūlo tik PCV dangą stogui.

Pirmiausia todėl, kad ši danga tokiam stogui gali užtikrinti geriausią hidroizoliaciją. Dėl to, kad PVC danga stogui yra itin lanksti ir elastinga. Dėl šių savo savybių ji gali lengvai atlaikyti temperatūrų pokyčius, taip pat didelį drėgmės sluoksnį. Tai leidžia jai sukurti geriausią hidroizoliacinį sluoksnį.

PVC dangos išskirtinumai

Šiandien kai kurie technologai tvirtina, kad dėl savo lengvo pritaikymo ir montavimo, PVC dangos jau gali būti montuojamos ir ant įvairių stogų. Gamintojai kiekvienais metais tobulina dangų gamybos technologiją, todėl nuolat stengiasi kuo geriau atliepti klientų lūkesčius. Svarbiausia šios dangos savybė – lengvas montavimas ir vandens garų pralaidumas.

Todėl PVC danga stogui yra geras pasirinkimas ne tik statant naujus pastatus, bet ir norint atrestauruoti ar suremontuoti stogą. Skirtingai nei kai kurios kitos dangos, ši danga nėra tvirtinama klijais, nėra prilydoma. Ji pritvirtinama mechaniškai prie stogo juostų. Todėl ją lengva sumontuoti. Norint uždengti nedidelio pastato stogą, tai galima padaryti ir pačiam.

Kaip jau minėta, stogas turi atitikti aplinką, kurioje yra. Lietuvoje, kur yra daug drėgmės ir vandens, garų pralaidumas stoge yra labai svarbi savybė. Dėl šios priežasties PVC dangos yra taip vertinamos įrenginėjant privačių namų stogus. Su tokia danga nebereikia rūpintis dėl susikaupusių drėgmės ar kritulių kiekių ant stogo.