Kada elektrinis gyvatukas yra geriausias pasirinkimas?

Rankšluosčių džiovintuvai gali būti skirtingų tipų, dizaino ir spalvų. Be to, jie gali skirtis savo galia ar montavimo sprendimais. Nors pasirinkimas iš tiesų didelis, praktika rodo, kad bene daugiausiai dėmesio sulaukia elektrinis gyvatukas. Šis džiovintuvas gali puikiai tarnauti kaip papildomas šilumos šaltinis. Elektriniai gyvatukai vis dažniau įrengiami butuose ir nuosavuose namuose su šildomomis grindimis. Tiesa, kad nepasimestumėte gausioje įrenginių pasiūloje, turėtumėte žinoti kelis pagrindinius šių gyvatukų pasirinkimo aspektus.

Kada ir kur montuojamas elektrinis gyvatukas?

Elektriniai gyvatukai rekomenduojami vonios kambariams, kuriuose nėra atvesta centrinio šildymo sistema. Toks gyvatukas tampa patogiu ir praktišku pasirinkimu, lengvai montuojamu bet kurioje kambario erdvėje – ten, kur patogiai pasiekiamas elektros lizdas. Elektrinis gyvatukas gali būti įjungiamas ir išjungiamas jums patogiu metu, pvz., įjungiamas tik tuomet, kai reikia išdžiovinti šlapius rankšluosčius, – o tai leidžia kontroliuoti ir taupyti elektros energijai skirtas išlaidas.

Svarbus elektrinių gyvatukų privalumas yra tai, kad jų įrengimui nereikalingas kapitalinis remontas, gyvatuką itin lengva pritvirtinti prie sienos net ir neturint specialisto įgūdžių ar žinių. Dėl savo montavimo ir eksploatacijos patogumo elektriniai gyvatukai vis dažniau įrengiami ne tik vonios kambaryje, bet ir kitose gyvenamosiose erdvėse, pvz., svetainėje ar biure. Šį sprendimą lengvina ir itin plati elektrinių gyvatukų pasiūla, praktiškai neribojama nei formų, nei spalvų galimybių.

Ar elektriniai gyvatukai turi trūkumų?

Nors elektriniai gyvatukai žavi savo dizainu, patogiu montavimu ir ilgaamže eksploatacija, vis dėlto, paprastai jie nenaudojami kaip pagrindinis šildymo sprendimas vonios kambaryje. Šių gyvatukų galia sąlyginai yra nedidelė. Kitaip sakant, elektrinis gyvatukas dažniau laikomas praktišku ir stilingu aksesuaru, kuris gali efektyviai kovoti su drėgmės pertekliumi vonios kambaryje ar atlikti papildomo šilumos šaltinio funkciją (be to, šiuolaikiniai elektrinių gyvatukų modeliai dažniausiai turi termostatus, leidžiančius itin lengvai pasirinkti pageidaujamą temperatūrą). Iš kitos pusės, elektriniai gyvatukai naudoja elektrą, kas gali kelti nepatogumų, jei gyvatukas naudojamas itin dažnai. Paprastai namams, kuriuose keliami aukštesni šilumos reikalavimai, yra rekomenduojami kombinuoti gyvatukai, žiemos metu jungiami prie šildymo sistemos, o vasarą tarnaujantys kaip elektriniai šildymo įrenginiai.