Kaip efektyviai išnaudoti mažą vonios kambarį

Nedidelį vonios kambarį gali būti sudėtinga kuo geriau išnaudoti, tačiau tai įmanoma. Pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip išnaudoti erdvę ir išvengti ankštumo naudojantis vonios kambariu.

vonia

  • Atsargiai naudokite stiklą.

Dušo kabina su permatomu stiklu matomai padidina vonios kambario erdvumą. Stiklinės durys gali būti brangesnės už dušo užuolaidas, tačiau jos yra kur kas patvaresnės.

  • Rinkitės tekstūras ir dizainą.

Net mažam vonios kambariui šilumą ir žavesį gali suteikti nedideli raštai ir įvairios tekstūros. Tik venkite pernelyg tamsių atspalvių, nes jie mažą vonios kambarį tiesiog praris!

  • Maksimaliai išnaudokite vietą.

Sienoje pridėkite lentynų ir padidinkite savo mažo vonios kambario sandėliavimo erdvę. Įrenkite siauras ir atviras lentynas akių lygyje ir pasirūpinkite, kad jos būtų tokios pat spalvos kaip sienos. Apsvarstykite galimybę pridėti įleidžiamas lentynas arba sienines nišas, jei jūsų vonios kambaryje trūksta ploto papildomoms lentynoms įrengti.

  • Atidžiau apžiūrėkite savo tualeto zoną.

Daugelis žmonių nežino, kiek daug vietos prie sienų yra iššvaistoma aplink tualetą. Kiek vietos prie sienos prarandama tokiu būdu? Ar kada nors svarstėte galimybę virš bakelio pastatyti spintelę, plaukiojančią lentyną ar net paprastą rankšluosčių turėklą?

  • Apšvietimui rinkitės neutralius arba šiltus tonus.

Tikėtina, kad sutemus bent pusę nakties naudositės vonios kambariu. Todėl jums reikės tinkamo apšvietimo, ir turime omenyje ne tik vieną mažą viršutinį šviestuvą. Pasirinkite sieninius šviestuvus šalia veidrodžio (arba net vieną šalia dušo kabinos ar virš tualeto… ), kad apšvietimas būtų daugiasluoksnis.

  • Veidrodžiai – gera idėja.

Vonios veidrodžiai akimirksniu suteikia erdvei didesnio ploto, nei ji yra. Be to, jie padeda praskaidrinti erdvę, nes atspindi šviesą (nuo lango ir naujų sieninių šviestuvų).

  • Atsisakykite vonios, geriau – dušas.

Vonia užima maždaug dvigubai daugiau grindų ploto nei dušas. Taigi, jei turite galimybę atsisakyti vonios, jūsų mažasis vonios kambarys atrodys fantastiškai. Galų gale dušai yra kur kas pranašesni suaugusiesiems ir svečiams (jie yra greitesni ir naudoja mažiau vandens).

Keletas patarimų naudojantis mažu vonios kambariu:

1) Nelaikykite netvarkos – stenkitės nelaikyti daiktų vonioje ar duše, nebent juos reikia nuolat naudoti maudymosi tikslais. Tai padės išvengti netvarkos, kuri nesikauptų patalpoje ir neužimtų vertingos vietos, kurią būtų galima efektyviau panaudoti kitur.

2) Išnaudokite laikymo erdvę- Mažame vonios kambaryje turėtų būti pakankamai spintelės ar lentynos visiems būtiniems daiktams, pavyzdžiui, rankšluosčiams, tualetiniam popieriui, muilui, skalbiniams ir kitiems būtiniausiems daiktams, kurių gali prireikti po ranka naudojantis šia erdve.

3) Venkite kabinti daiktus ant sienų, nes taip tik užimsite brangios vietos ir padidinsite netvarką. Ant grindų neturėtų būti jokių daiktų, pavyzdžiui, krepšių ar laikymo dėžių, kurios padėtų greitai sutvarkyti drabužius ir neužimtų daug vietos. Kai kuriems žmonėms gali būti naudinga šalia dušo kabinos įrengti stovą, tačiau įsitikinkite, kad jis pagamintas ne iš medžio, kuris ilgainiui gali deformuotis dėl vonios kambario ore esančios drėgmės.

4) Venkite persistengti su spalvomis ir raštais, nes dėl to maža erdvė gali tapti dar ankštesnė. Laikykitės neutralių tonų, kurie padės jūsų vonios kambariui atrodyti didesniam, nei jis iš tikrųjų yra, o monotoniją gali padėti išsklaidyti ir spalviniai purslai – rankšluosčiai, dekoratyviniai daiktai ant lentynų ir pan.