Kaip rasti geriausius batus vaikui?

vaikiski bataiKai vaikiškos avalynės asortimentas yra toks platus, jog įmanoma lengvai susipainioti, renkantis patį tinkamiausią variantą. Tėvams svarbu surasti geriausius, kokybiškus, patogius ir žinoma saugius batus, kurie nedeformuotų vaiko pėdos ir nesukeltų nepatogumų vaikštant, kas gali lemti nepageidaujamas pasekmes ateityje. Blogai parinkta ir netinkama avalynė gali ne tik deformuoti augančio vaiko pėdas, bet ir sugadinti laikysenai, ilgainiui gali atsirasti ir chroniški nugaros ir kelių sąnarių skausmai. Taigi kyla natūralus klausimas: „Kaip pasirinkti geriausią avalynę, atitinkančią visus šiuos reikalavimus?“. Štai kelios rekomendacijos, kurios gali pagelbėti vaikiškos avalynės paieškose.

Štai keli pagrindiniai dalykai, kurie gali padėti susiaurinti paieškas:

  • vaiko amžius ir kojos dydis;
  • sezonas, kuriam ieškoma avalynė;
  • ar vaikiški batai reikalingi nešiojimui lauke ar namie;
  • apytikslė suma, kurią norėtumėte išleisti.

Metų laikas labai įtakoja avalynės pasirinkimą, nes ji turi atitikti oro temperatūrą ir sezoniškumą. Būtent dėl to, sezoniškai avalynei yra taikomi įvairūs reikalavimai. Pavyzdžiui pavasariui ir rudeniui, kai lauke dažnai lyja ir būna drėgna, yra svarbu, kad avalynė būtų atspari šioms sąlygoms ir išlaikytų pėdas sausas ir šiltas. Žieminė avalynė turėtų būti kuo šiltesnė ir atlaikyti galimus šalčius, bei neslysti. Vasarą yra svarbu, kad batai neleistų kojai prakaituoti, o renkantis basutes, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad jos tvirtai laikytų koją, ypač kalbant apie ikimokyklinio amžiaus vaikus.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į medžiagas, kurios turėtų būti kuo natūralesnės, tokios kaip oda ir vilna. Neretai, augančiai pėdai parenkama ir ortopedinė avalynė, kuri gali būti labai gera prevencija tokioms kojų problemoms, kaip plokščiapėdystė. Atkreipę dėmesį į visas šias detales, galėsite lengviau rasti geriausius batus savo vaikams.