Kodėl kyla nepasitikėjimas kreditoriais?

kreditoriaiŠiuo metu pinigų skolinimasis yra gana aktuali paslauga ir čia labiausiai pabrėžiame būtent tokia veikla užsiimančius kredito teikėjus. Žinoma, skolintis galima ir kitais būdais – iš artimųjų ar pažįstamų žmonių, tačiau kas liečia dideles sumas, tai vargiai jas yra įmanoma gauti iš artimųjų rato. Kredito teikėjai gali padėti, tačiau į kai kurių teikiamas paslaugas yra žvelgiama gana vangiai – esantis nepasitikėjimas jais neretai įvaro neviltį norintiems išspręsti finansines problemas. Tokie žmonės susiduria su klausimu – ar neliksiu apgautas? Trumpai tariant, pasitikėjimas kredito įstaigomis nėra didžiulis, tačiau reikėtų pastebėti, kad tinkamai pasirinkus skolintoją, galima būti ramiems – niekas jūsų neapgaus. Turėtumėte labiau dairytis į rinkos lyderius – jie tikrai nesiekia iš savo klientų išvilioti pinigus, nes tai paprasčiausiai sužlugdytų jų verslą. Kaip bebūtų, nepasitikėjimas yra kilęs visai ne be reikalo – yra pasitaikiusi ne viena situacija, kurios metu klientai buvo gerokai įklimpę, todėl apie tai ir kalbame šiame straipsnyje – kodėl tas nepasitikėjimas kredito teikėjais vis dėl to egzistuoja?

Kiekvienas žmogus turi savų poreikių, todėl suprantama, kad kai kuriems patenkinti reikia turėti ir nemažą sumą pinigų. Vienas dažniausių tokių poreikių – būsto įsigijimas. Čia labiausiai norėtume išskirti vieną situaciją, kuri nutiko jaunai porai. Bankas, suteikė jiems paskolą būstui gana ilgam laikotarpiui. Faktas, kad daug žmonių patiria finansinių sunkumų ir neretai suvėluoja sumokėti tam tikras įmokas. Taip nutiko ir vienai porai. Kas keisčiausia – jie nesislapstė, o kaip tik stengėsi viską gražinti laiku, todėl vienas iš jų dirbo užsienyje, kad paskolos gražinimas būtų kuo greitesnis. Nesumokėjus vienos įmokos, bankas reikalavo padengti visą būsto paskolą – tai normalu kai yra nevykdomi įsipareigojimai, tačiau visa esmė ir visai kitur. Bankas reikalavo, kad asmenys padengtų visą paskolos sumą, palūkanas ir „administravimo išlaidas“ kurios siekė tokią sumą, kuri viršijo visas palūkanas. Toks reikalavimas yra visai neadekvatus – teismai įrodė, kad bankas elgėsi nesąžiningai, todėl įpareigojo skolininkus gražinti kur kas mažesnę sumą. Tai yra viena nemaloniausi situacijų, tačiau pabrėžiama – tokių nutinka retai ir tai yra tik pavieniai atvejai.

Žinoma, yra ir kitų priežasčių – nepasitikėjimas kyla ir todėl, kad neretai nesąžiningi kreditoriai skolina nemokiems asmenims ir po to skolas išieško su kaupu. Nemažą nepasitenkinimą kelia ir tai, kad kai kurie kreditoriai vis dar lupikauja – kai kurių palūkanas galime vadinti nežmoniškas.

Šaltinis: https://www.freetime.lt