Kokias paslaugas siūlo NT brokeriai ir agentūros?

nt agenturosTurite nemažai klausimų, kurie susiję su nekilnojamuoju turtu? Į viskas jums kuo išsamiau atsakys tam tikri nekilnojamo turto brokeriai. Pasak unohub.lt, labai svarbu kruopščiai pasirinkti brokerį arba agentūrą, su kuria bus bendradarbiaujama parduodant ar perkant nekilnojamą turtą. Tiesa, brokeriai ir agentūros gali pasiūlyti įvairias paslaugas, o svarbiausia – jos gali pasirūpinti praktiškai visa kylančia biurokratija.

Nekilnojamų turto brokerių paslaugų įkainiai priklauso nuo to, kokias paslaugas užsisako klientai. Logiška, kad vienos pirkimo – pardavimo sutarties paruošimas bus pigesnis, nei visas tarpininkavimas. Paprastai kalbant, yra didžiulis skirtumas ar brokerį samdysite visiems darbams atlikti, ar vis dėlto kreipsitės dėl smulkios paslaugos. Nuo to ir priklausys kokią kainą už paslaugas teks mokėti. Be abejo, dažniausiai nekilnojamo turto brokeriai iš anksto nurodo savo paslaugų kainas, tačiau atminkite, kad kai kuriais atvejais mokamas procentas nuo sandorio, o ne fiksuota pinigų suma.

Procentas nuo sandorio mokamas tuomet, kai pasirenkama, jog brokeris tarpininkautų parduodant nekilnojamą turtą. Tai reiškia, kad jo darbas bus parduoti nekilnojamą turtą, į tai įeina ir pirkėjų paiešką, dokumentų paruošimą ir t.t. Tad, tokiais atvejais, mokama procentine išraiška. Pavyzdžiui, nurodysite kokią pinigų sumą norite gauti už NT, o brokeris nurodys kokį procentą turėsite mokėti. Svarbu paminėti, kad mokesčiai gali būti negalutiniai.

Kai kuriais atvejais, o tiksliau – nesėkmės, nekilnojamo turto brokeriui gali tekti mokėti mokesčius. Trumpai tariant, jeigu jūsų NT neparduotas dėl to, kad apsigalvojote, nenustebkite, jeigu teks mokėti kažkokį mokestį. Tiesiog sudaromas sutartis ir tiek. Sėkmingo pardavimo atveju, dažnai mokamas būtent sėkmės mokestis.

Taip pat gyventojams siūloma atidžiau skaityti ką siūlo pasirinktos agentūros. Kai kurios jų turi galimybę pasiūlyti nekilnojamo turto draudimą. Vienos siūlo jį pačios, o kitos agentūros tiesiog tarpininkauja sudarant draudimo sutartis. Kaip minėtą pradžioje, nekilnojamo turto brokeriai jums gali pasiūlyti labai platų paslaugų spektrą, bet visada reikia domėtis ką renkatės.

Ne visi nekilnojamo turto brokeriai kruopščiai atlieka savo darbus, tad visada ieškokite atsiliepimų apie juos.

Šaltinis: unohub.lt