Kokie kiemo vartai yra patikimiausi?

Renkantis vartus savo nuosavam kiemui ar pramoninei teritorijai, visų pirma turėtumėte įvertinti pagrindinius kriterijus, tokius kaip jų kokybė, eksploatacijos laikas, saugumas, funkcionalumas, kompaktiškumas, lengva ir paprasta priežiūra bei stilius. Būtent vartų stilius reprezentuoja namų šeimininkus, nes tai yra pagrindinis įėjimas. Priklausomai nuo jūsų poreikių, galima rinktis skirtingo tipo: stumdomus, atveriamus, automatinius kiemo vartus ir vartelius.

Pagal naudojamas gamyboje medžiagas, galima skirstyti vartus į skardinius, medinius, segmentinius ar kaustytus.

Kiekvieni vartai yra projektuojami ir gaminami pagal individualius užsakymus. Vartų gamybai yra naudojamos itin aukštos kokybės, praktiškos, atsparios aplinkos poveikiui, medžiagos ir furnitūra. Itin didelis dėmesys skiriamas vartų saugumui, nes jų pagrindinė paskirtis yra padėti kontroliuoti patekimą į privačią teritoriją ir tuo pačiu išsaugoti savo privatumą. Pageidaujama, jog jie būtų sandarūs, bet tuo pačiu estetiškai užbaigtų estetišką kiemo eksterjero vaizdą. Tuo pačiu, vienas iš dažniausiai pasitaikančių reikalavimų – vartų kompaktiškumas, kad jie neužimtų daug vietos. Jei vis dėl to, vieta jus riboja, tuomet geriau rinktis stumdomus, automatinius vartus, tuomet jie užims tik dalį tvoros perimetro ir nereikės išnaudoti papildomo kiemo ploto jų varstymui. Taip pat stumdomi vartai puikiai tiks ir tuo atveju, jei jūsų kiemas yra nuolaidus ir įvažiavimas į jį yra siauras arba atvirkščiai – labai platus.

Taip pat renkantis tinkamiausius vartus, svarbiausia atkreipti dėmesį į jų furnitūrą, pavyzdžiui, kokie yra apatiniai ratukai, bėgeliai, apatinės ar viršutinės gaudyklės, krumpliaratinės juostos, privirinami ir reguliuojami vyriai, spynos varteliams ir pan. Kiemo vartų furnitūra turi atitikti visus saugumo reikalavimus ir užtikrinti sklandų vartų veikimą bei ilgalaikį eksploatavimą nepriklausomai nuo gamtinių sąlygų.

Automatiniai kiemo vartai turi atitikti aukščiausius technologinius standartus ir saugumo reikalavimus.