Kokius specialistus rinktis transporto valdymo sistemų kūrimui?

tinklapiu kurimas

Daugelis gyventojų, besidominčių elektroninės erdvės suteikiamomis galimybėmis uždirbti pinigų, neretai klysta galvodami, kad verslo ar transporto valdymo sistemų kūrimas yra vienas geriausių pasirinkimų norint dirbti savarankiškai ir gauti didžiules pajamas. Pamirškite tuos teiginius: „programuotojai yra perspektyviausi“, „svetainių kūrėjai uždirba tūkstančius“ ar „tinklapius kuriantys studentai uždirba daugiau nei profesionalai“. Kiek uždirba įvairių sistemų kūrėjai – vieša paslaptis, tačiau galima nesunkiai apžvelgti ir preliminarius duomenis. Štai, yra įvairiausių skelbimų, kuriuose nurodomas tūkstantinis biudžetas už tam tikro projekto įgyvendinimą. Blogiausia tai, kad transporto valdymo sistemų kūrimas nėra visiems įkandamas, nes tam reikia daug įgūdžių, patirties ir profesionalumo,  ką jau kalbėti apie programavimo kalbų pasirinkimą…

 

Transporto valdymo sistemos gali būti kuriamos įvairiomis programavimo kalbomis

 

Reikėtų išskirti dvi kategorijas specialistų, kurie teikia įvairių sistemų kūrimo paslaugas. Pirmuoju atveju, kaip jau minėta aukščiau – programuotojai. Jie projektus kuria pasitelkdami įvairias programavimo kalbas. Kai kurių projektų įgyvendinimui gali prireikti netgi kelių sričių specialistų su skirtingų kalbų žiniomis. Tai reiškia, kad kai kurie projektai gali būti sukuriami naudojant ne vieną, o kelias kalbas. Dėl to programuotojai ir deda daug pastangų, jog išmoktų kuo daugiau populiariausių programavimo kalbų, nes tai jiems leis taikytis į didesnį užsakymų kiekį.

 

Štai, antroji kategorija – dirbantys su įvairiomis valdymo sistemomis. Jie jas patys kuria ir nuomoja įvairiems verslams ar fiziniams asmenims, užsiimantiems komercine veikla.

 

Dabar transporto valdymo sistemų kūrimas bei nuoma yra kiek pigesni nei anksčiau

Kadangi Lietuvoje situacija panaši į prieš tai buvusią, kuomet daugelis jaunų žmonių rinkdavosi vadybos studijas, tai dabar daugelis renkasi programavimą ar su šia sritimi susijusias studijų kryptis. Tačiau, įgytas aukštasis išsilavinimas nereiškia, kad bus pasirinktas profesionalus programuotojas ar sistemų kūrėjas  – viskas priklausys nuo praktikos bei savarankiško darbo. Ne paslaptis, kad daugiau klientų turi tie specialistai bei įmonės, kurie dirba profesionaliai. Lietuvoje konkurencingumas yra be galo didelis, tad pasirinkimas tikrai bus nemažas.