Paskola be užstato

paskola be ustatoSkolindamiesi tiek internetu, tiek ir kitais būdais, neretai nepavyksta išvengti reikalavimo turėti užstatą. Šis reikalavimas egzistuoja ne be reikalo – tai yra saugumo priemonė kreditorių atžvilgiu, nes jeigu asmuo yra neaiškus ir jo gaunamos pajamos kelia abejonių, tai faktas, kad norėsis kažkokių garantijų, kad jis savo įsipareigojimus įvykdys laiku. Svarbu prabrėžti, kad užstato dėka neretai yra sulaukiama ir palankesnių sąlygų. Tai gi, kur dažniausiai yra suteikiama paskola be užstato ir kur jo tikrai gali prireikti?

Kreditą be turto įkeitimo galite gauti internetu. Vartojimo kredito bendrovės, kurios skolina elektroninėje erdvėje, retai kada reikalauja klientų turo įkeitimo. Paprasčiausiai, čia paskolos sumos yra kur kas mažesnės, o pats klientas yra detaliai išanalizuojama t.y. apžvelgiamos jos skolinimosi galimybės. Kita vertus, reikėtų pastebėti, kad ir internete yra įmonių, kurios suteikia paskolas su užstatu. To pavyzdys yra populiariausios bendrovės, kurios skolina pinigus internetu su automobilio įkeitimu. Žinoma, čia visa esmė yra tame, kad paskolos suma bei skolinimosi terminas nustatomas atsižvelgiant į automobilio tipą – kuo jis naujesnis ir prabangesnis, tuo paskolos suma gali būti didesnė. Tai nėra taikoma tiems automobiliams, kurie yra perkami lizingo būdu – tokiais atvejais paskolos nėra suteikiamos. Internetu skolintis be užstato gali kiekvienas atsakingas asmuo ir pabrėžiame – čia užstato nereikalauja dauguma kreditorių.

Paskola be užstato retai kada yra suteikiama komerciniuose bankuose. Tarp kitko, čia galite sulaukti ir griežtesnių reikalavimų – laiduotojas taip pat dažnai būna reikalingas, todėl ne tik turto įkeitimas tampa kliūtimi. Čia užstatu dažniausiai būna nekilnojamas turtas arba kitas – didesnės vertės turtas. Jeigu skolinatės dideles sumas tai aišku, kad ir užstato vertė turi būti atitinkama, tačiau jeigu sumos smulkios, tai užstatyti galite automobilį, aukso dirbinius, vertybinius popierius ir t.t.

Paskola be užstato taip pat retai kada yra suteikiama kredito unijose. Jose nariai gali skolintis labai ribotas sumas, o jeigu kalbam apie būsto ar verslo paskolas, tai aišku, kad kreditorius gali reikalauti ir asmeninių garantijų, todėl teks užstatyti savo būstą ar kažką kitą, kas būtų analogiškai įkainojama pagal paskolos sumą.