Paskolos dirbantiems užsienyje gali būti ir išduodamos

paskolos dirbantiems uzsienyjeSvarstote ar visose bendrovėse paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos ta pačia tvarka? Jums tiesiog reikėtų pasidomėti vartojimo kredito įstatymu, nes mat jis ir reguliuoja vis finansų rinką t.y. vartojamųjų kreditų išdavimą. Dabar šis įstatymas atnaujinamas nuolatos, net kelis kartus per metus atnaujinamos įstatymo pataisos leidžia vartotojams pasidžiaugti mažesnėmis paskolų palūkanomis, bet tuo pačiu tas įstatymas sumažina ir galimybes skolintis. Ką tuo norima pasakyti? Įstatymas numato kam kredito bendrovės galėtų skolinti pinigus ir kam jos suteikti paskolos negali. Tiesiog yra reikalavimai, kurie nustato kurie žmonės turi teisę gauti vartojimo kreditus. Tarp tų žmonių gali būti ir tie, kurie dirba užsienyje.

Įprasta, kad visi emigrantai, kurie nuolatos gyvena už Lietuvos ribų ir yra pateikę išvykimą iš šalies, retai gauna paskolas, nes daugumos bendrovių vidinėse taisyklėse yra nustatoma, kad tik nuolatiniai LR piliečiai gali pasinaudot jų paslaugomis. Bet, kai kurie žmonės, kurie dirba užsienyje, vis dėlto gali gauti paskolas. Kaip? Jeigu jūs dirbate, bet negyvenate užsienio valstybėje nuolatos t.y. dažnai grįžtate į Lietuvą, tai jūs kreditą gauti galėtumėte. Žinoma, būtų šiokių tokių sunkumų, nes tada kredito bendrovei jums reikės įrodyti, kad gaunate pajamas iš kitos šalies darbdavio. Tai reiškia, kad norint pasiskolinti iš lietuviškos bendrovės, užsienyje dirbantis lietuvis turės pristatyti darbo sutarties kopiją, taip pat reikės parodyti atsiskaitymo lapelius ar kitus dokumentus, kurie įrodytų kokias pajams jūs gaunate kiekvieną mėnesį. Tokios pajamos būtų laikomos tvariomis.

Ypač svarbu akcentuoti, kad jeigu jūsų pajamos gaunamos nelegaliai, tai jokiu būdu nereikėtų gaišti laiko kreipiantis į kredito bendroves – jos jums pinigų neskolins ir tikrai jokių išimčių nedarys. Kodėl? Todėl, kad už tokias išimtis jos gautų baudą. Manote bauda maža? Ji siekia nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų už vieną grubų vartojimo kredito įstatymo ar mokumo vertinimo nuostatų reikalavimo pažeidimą. Tad, kredito bendrovei nebus jokios prasmės rizikuoti dėl mažo pelno. Tas pats taikoma ir bankuose. Jeigu dirbate užsienyje, tai paskolą gauti galite tik tuo atveju, jeigu gyvenate Lietuvoje ir įrodote, kad nuolatos gaunate pajamas iš užsienio.