Paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos tam tikromis aplinkybėmis (2020)

paskolos dirbantiems uzsienyjeGyvenantiems svetur dabar jau nebėra tokių palankių skolinimosi galimybių Lietuvoje kaip anksčiau. Paskolos dirbantiems užsienyje dažniausiai nėra išduodamos ir tai lemia keletas priežasčių. Viena pagrindinių laikoma būtent gyvenamosios vietos deklaracija. Išvykę iš Lietuvos pateikia specialias išvykimo deklaracijas ir tai reiškia, kad tokie asmenys jau nebėra laikomi nuolatiniais Lietuvos gyventojais. Būtent nuolatiniai Lietuvos gyventojai ir gauna paskolas lengviau. Vis dėlto, kai kurios bendrovės pabrėžia, kad jos turi ir padalinius kitose šalyse, tad norintiems skolintis internetu gali ir pavykti gauti finansavimą iš lietuviško kapitalo kredito įstaigų. Paprasčiausiai, paskolos dirbantiems užsienyje dažniausiai visur išduodamos skirtinga tvarka.

Paskolos dirbantiems užsienyje gali būti siūlomos ir mažesnėmis palūkanomis.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurios kredito įstaigos nurodo, jog jos skolina pinigus ir nenuolatiniams Lietuvos gyventojams, o svarbiausia tai, kad tokiems asmenims paskolos neretai siūlomos ir geresnėmis sąlygomis. Taip yra dėl to, kad  užsienyje dirbantys asmenys dažniausiai gauna žymiai didesnes mėnesio tvarias pajamas nei eilinis lietuvis. Be to, nes visi išvykę į užsienį dirbti pateikia išvykimą iš mūsų šalies. Tai lemia ir paprastesnį paskolos gavimą tokiems asmenims.

Pabrėžtina, kad paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos lengviau, tačiau negrąžintos skolos išieškomos net ir už Lietuvos ribų. Europos sąjungos direktyvoje jau yra numatyta galimybė išieškoti skolas iš ES priklausančių šalių gyventojų. Tai reiškia, kad jeigu pasiskolinote iš kažkokios kreditų bendrovės Lietuvoje, tai išvykimas į kitą ES šalį jūsų neišgelbės nuo skolų išieškojimo.

Visos paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos tik po kreditingumo patikrinimo.

Kalbėdami apie geresnes skolinimosi sąlygas dirbantiems užsienyje, turime galvoje, kad nereikėtų tikėtis kažkokių išimčių. Paskolos Lietuvoje išduodamos visiems vienodai – tik po kreditingumo įvertinimo procedūros. Jeigu jūs skolinsitės turėdami darbą užsienyje, tai jums gali netgi kilti problemų dėl pajamų įrodymo, nes SODRA vargu ar registruoja tokią informaciją. Užsienio darbdaviai nėra įpareigoti teikti informaciją mūsų šalies valstybinėms institucijoms, todėl jums teks papildomai sugaišti laiko kol įrodysite, jog iš tiesų gaunate tokias pajamas, kurias nurodote paraiškoje.

Atnaujinta 2019 m.

Užsienyje gyvenantiems asmenims, norintiems gauti vartojimo paskolą, teks atitikti reikalavimus dėl šeimos pajamų ir įsipareigojimų balanso tikrinimo. Tai reiškia, kad asmenines paskolas asmenims, turintiems sutuoktinius, gauti dabar yra sunkiau.

Paskolos dirbantiems užsienyje. Ar prieinamos?

Jeigu galvojate, kad būnant emigrantu atsiranda didesnė skolinimosi galimybės, vadinasi esate klaidingai informuoti. Paskolos dirbantiems užsienyje šiais laikais mūsų šalyje suteikiamos ypač retai. Jeigu kalba eina apie greituosius vartojimo kreditus, tuomet žinokite, kad tik išimtiniais atvejais emigrantai gali gauti tokį kreditą. Dažniausiai jie nėra suteikiami ir tiek. Tokia situacija susiklostė dėl kelių priežasčių. Viena svarbiausių yra ta, kad tokie asmenys nėra nuolatiniai Lietuvos gyventojai. Jie tokio statuso netenka tuomet kai pateikia deklaraciją dėl išvykimo į kitą šalį. Tačiau, pasitaiko tam tikros išimtys, bet jos yra labai retos.

Visos paskolos dirbantiems užsienyje, kurios yra skirto vartojimo poreikių tenkinimui, turi būti teikiamos atsakingai ir svarbiausia – nepažeidžiant jokių įstatymų. Jeigu esate asmuo, kuris nori gauti vartojimo kreditą, pirmiausia reikės nurodyti visą informaciją ne tik apie save, bet ir gaunamas pajamas ar netgi šeimyninę padėtį. Tokia informacija turi būti pateikiama be jokių išimčių. Kreditingumas bus vertinamas nepaisant to kur gyvenate – Lietuvoje ar užsienyje. Jeigu gyvenate užsienyje, viskas bus daug sudėtingiau. Ne paslaptis, kad tam tikri registrai tarp valstybių dirba labai lėtai, o dar dažniau – jie yra visiškai neefektyvūs. Tai reiškia, kad kai kurie paskolų teikėjai neturi galimybės įsitikinti, kad jūs gaunate pajamas kitoje šalyje. Pavyzdžiui, jeigu dirbate kažkur svetur nelegaliai, tuomet faktas ir taip, kad paskolos negausite. Bet būna atvejų, kad dirbant legaliai, kai kuriuose lietuviškuose registruose tokios informacijos nematyti. Neretais atvejais nepadeda ir pateikti dokumentai (darbo sutartys), nes jų tikrumu ne visada pavyksta įsitikinti.

Kiekviena vartojimo kreditus teikianti bendrovė akcentuoja, kad neįmanoma gauti paskolos tiems, kurie negauna pajamų arba kurie negali įrodyti, jog jas gauna. Paskolos dirbantiems užsienyje įprastai dėl šių priežasčių ir nesuteikiamos Lietuvoje. Patariama žvalgytis į tuos pasiūlymus, kuriuos pateikia būtent toje šalyje veikiančios finansų įstaigos. Tai būtų daug paprasčiau.

Apskritai kalbant, emigrantams dabar nėra daug galimybių gauti paskolas mūsų šalyje. Tiesiog yra labai griežtas skolinimo tvarka, kurios būtina laikytis visiems, norint išvengti sankcijų.

Paskola dirbantiems užsienyje jau sunkiau pasiekiama lietuviams

Asmenys, norintis kreiptis į lietuviškas paskolų bendroves, pirmiausia turi įvertinti visas keliamas sąlygas. Kiekvienas kredito teikėjas pabrėžia, kad paskola dirbantiems užsienyje išduodama išimtiniais atvejais ir tik tuomet, kai įgyvendinami visi reikalavimai. Tų reikalavimų yra ne vienas ir dirbantys kitose šalyse dažniausiai sunkiai juos atitinka. Kaip bebūtų, net ir lietuviams skolintis mūsų šalyje nėra taip lengva, o ką jau kalbėti apie dirbančių svetur. Gauti kreditą vartojimo poreikiams patenkinti galima tiek iš kredito bendrovių, tiek iš sutelktinio finansavimo platformų, tiek unijų ar bankų. Tačiau, visos jos turi savas taisykles, kurių privalu laikyti kiekvienam klientui.

Dirbantys užsienyje dažniausiai susiduria su problema, kuomet reikia patiekti informacija apie tvarių pajamų šaltinius. Tie pajamų šaltiniai dažniausiai yra iš užsienio. Problema ta, kad kreditoriai tokios informacijos nemato. Jie tiesiog gali gauti patvirtinimą iš lietuviškų registrų bei informacinių sistemų. Tad, paskola dirbantiems užsienyje išduodama tik tokiais atvejais, jeigu asmuo gali patiekti įrodymus, jog jis gauna tvarias pajamas kitoje šalyje. Jeigu nebus patiekti jokie įrodymai, tuomet apie finansavimą galima tik pasvajoti.

Atnaujinta 2020-05-23