Patarimai keliaujantiems į gamtą

Palapinė

Lietuviška vasara nedžiugina gausiu saulėtų ir šiltų dienų skaičiumi, todėl dažnas lietuvis įdėmiai klausosi orų prognozės, o, išgirdęs geras naujienas, skuba planuoti savaitgalį gamtoje. Kita vertus, nereiktų pamiršti, kad orų prognozė kartais primena būrimą iš kavos tirščių, todėl keliaujantiems į gamtą reiktų būti pasiruošus viskam.  Štai keletas naudingų patarimų, kurie pravers visiems, planuojantiems savaitgalį namų sienas išmainyti į ošiantį mišką.

Tinkama apsauga nuo lietaus ir kitų gamtos išdaigų

Jei į gamtą keliaujate kelioms dienoms, tikriausiai pirmas daiktas, kurį įsidėjote į kuprinę ar automobilio bagažinę, yra palapinė. Kokybiška palapinė gali apsaugoti nuo  lietaus, tapti puikia užuovėja nuo vėjo ar saulės, tačiau, jei jūsų palapinei ši išvyka – „pirmas kartas“, atidžiai išstudijuokite jos informacinį lapelį, jei to nepadarėte pirkimo metu. Gali būti, kad jūsų palapinės pralaidumo drėgmei koeficientas nėra itin geras, tokiu atveju pasirūpinkite papildoma apsauga – plėvele ar brezentu, kurį galėtumėte patiesti po palapine ar virš jos.  Be to, brezentas pravers ir tada, jei neturite stovyklavimo kėdučių. Sėdėti ant drėgnos žemės nėra itin sveika ir rekomenduotina. Be to, svarbu į kuprinę įsidėti bent kelis komplektus rūbų, kad sušlapus ar sušalus galėtumėte persirengti.

Tiesa, ne tik lietus, bet ir didelis karštis gali trukdyti maloniam laikui gamtoje, todėl būtinai pasirūpinkite apsauga nuo saulės – skėčiu, kepuraite ar kitu galvos apdangalu. Žinoma, apsauginis losjonas nuo saulės taip pat nepamaišytų, juk tikrai nesinori po turiningo savaitgalio kentėti nudegimų skausmus.

Patogu gali būti ir po atviru dangumi

Miesto žmogui stovyklavimas gamtoje, saulėlydžio ar žvaigždžių stebėjimas atrodo labai romantiškas, tačiau realybė yra kiek kitokia – nepatogu sėdėti ant žolės kupsto ir ruošti maistą, vargina elementarus patogumų trūkumas. Visgi, laikas gamtos apsuptyje gali būti malonus ir patogus, jei tuo pasirūpinsite patys. Sulankstomi stovyklavimo baldai – kėdutės, stalas tikrai pravers mėgstantiems komfortą. Jei nesinori vargti prie laužo, ieškoti sausų pagalių, galima įsigyti dujinę turistinę viryklę, ant kurios itin patogu gaminti maistą, galima reguliuoti ugnies intensyvumą, o, palikus stovyklavietę, nesibaiminti, kad vėjas nupūs žarijas ir sukels gaisrą. Be to, ant tokios turistinės viryklės galima dėti paprastus virtuvinius puodus, tačiau žymiai patogiau rinktis kompaktiškus nerūdijančio metalo indus, skirtus specialiai išvykoms gamtoje.  Galiausiai reiktų nepamiršti gero peilio, pasirūpinti vakuuminiais maisto indeliais, kurie leidžia maisto produktams ilgiau išlikti šviežiems.

Apsauga nuo nepageidaujamos draugijos

Lietingos vasaros ir pakankamai šiltos žiemos sukuria puikias sąlygas veistis įvairiems parazitams – uodams ir erkėms.  Tad, jei tokia draugija jūsų visai nežavi, pasirūpinkite tinkama apsauga – purškalais ar losjonais nuo parazitų, specialiomis lempomis ar žvakėmis, atbaidančiomis uodus ir kitus vabzdžius. Tiesa, jei nesate pasiskiepiję nuo erkinio encefalito, įsitikinkite, kad jūsų apsauginis kremas ar purškalas apsaugo ne tik nuo uogų, bet ir šių bjaurių padarėlių.