Po deklaracijos pateikimo, galite likti ir skolingi valstybei

kreditaiPo kasmetinių deklaracijų pateikimo, daugelis žmonių skundžiasi gaunantys laiškus su reikalavimais sumokėti valstybei skolas – mokesčių inspekcija bei SODRA ragina piliečius nedelsiant susimokėti susidariusius įsiskolinimus, nes kitu atveju bus pradėti kaupti delspinigiai. Kiekvienas turėtų žinoti, kad šie įsiskolinimai susidaro ne šiaip sau, o jų nepadengimas gali duoti labai skaudžių pasekmių. Skolingu likti valstybinėms institucijoms nenori niekas, nes vis dėlto, ateityje tai gali labai pakenkti siekiant kokios nors paskolos ar tiesiog greito kredito.

Valstybinei mokesčių inspekcijai skolingi lieka tie, kurie dažniausiai vykdo individualią veiklą. Keista, bet keletą metų iš eilės vykdantys komercines veiklas asmenys iki šiol nežino kaip tinkamai paskaičiuoti visas įmoka. Aišku, kalba eina ne apie visus mokesčių mokėtojus. Esminių priežasčių yra tik viena – GPM bei PSD dažnai būna paskaičiuojamas netinkamai. GPM mokestis yra taikomas pagal dvi sąlygas, todėl ne visiems šis mokestis visada būna vienodas. Būtina pabrėžti, kad deklaracijų pateikimo metu, kiekvienam mokesčių mokėtojui yra nurodoma koks tarifas yra taikomas. Pagal veiklos kodą kiekvienas gali matyti jam priskirtą gyventojo pajamų mokesčio tarifą. Dabar jis yra 15 arba 5 procentai. Jokiu būdu nebandykite išsisukinėti vietoje 15, mokėdami tik 5 procentus, nes jums ne tik, kad reikės padengti skirtumą, bet dar galite gauti ir baudą už mokesčių slėpimą. Tai yra finansinis nusikaltimas, todėl mokesčių inspekcija įspėja, kad geriau jau būtų tinkamai konsultuojamasi, o ne spėliojama.

Minėtas PSD mokestis dažnai suklaidina mokesčių mokėtojus – uždirbdami pinigus savarankiškai, retai dauguma asmenų suvokia kaip yra skaičiuojamas PSD skirtumo padengimas. Šiuo klausimu jums reikia konsultuotis su SODROS atstovais. Skambučio ar apsilankymo metu jūs galite gauti visą reikalingą informaciją dėl šio mokesčio mokėjimo. Jums bus išduodama banko sąskaita bei rekvizitai, kuriuos turėsite nurodyti pavedimo formoje. Kas liečia PSD mokestį, neretai yra suklystama pildant deklaraciją – kai kurie piliečiai mato deklaracijoje nurodomus laukelius, kuriuose yra aprašomos PSD įmokos. Jie galvoja, kad turi nurodyti sumą, kurią iš viso sumokėjo per tuos mokestinius metus t.y. kiekvieną mėnesį po 27 eurus. Tačiau ten visada turi būti rašomas tik 0, nes tas PSD mokestis buvo mokamas ne VMI, o būtent SODRAI. Pinigus uždirbantiems savarankiškai, rekomenduojame po deklaracijos pateikimo praėjus kelioms dienoms susisiekti su SODROS ir VMI atstovais, jog šie patikslintų jūsų apskaičiuotų įmokų sumas, kurias turite sumokėti iki nurodytos dienos.

Nesumokėję šių mokesčių valstybei, asmenys bus priversti mokėti delspinigius. Jiems gali būti taikomas turto areštas, jeigu valstybė kreipsis dėl skolų išieškojimo priverstine tvarka. Tai labai jums pakenks ateityje, nes jūs būsite laikomas neatsakingu ir įsipareigojimų nevykdančiu asmeniu, jūs būsite įtrauktas į tas duomenų bazes, kuriose talpinama informacija apie visus prasiskolinusius piliečius. Jei neturite iš ko sumokėti mokesčių – kreipkitės į šias institucijas ir prašykite galimybės šiuos mokesčius sumokėti dalimis, nes kitaip ateityje negalėsite gauti kreditų ir kitų paslaugų.