Rekuperacinių sistemų montavimas

Renkantis vėdinimo sistemą savo namams, reikia įvertinti keletą esminių dalykų, kurie gali iš esmės įtakoti jūsų pasirinkimą. Nepakanka tik žinoti koks bus ar yra patalpų plotas ir kiek pinigų jūs norite, ir galite skirti naujai sistemai. Kartais teks susidurti su situacijomis, kai pasirinkto sprendimo bus tiesiog neįmanoma įgyvendinti. Suprantama, kad greičiausiai patys neatlikinėsite vėdinimo sistemos įrengimo ir patikėsite darbus specialistams, tačiau yra svarbu žinoti kai kuriuos niuansus, prieš apsisprendžiant dėl įrenginio, kuris rūpinsis oro vėdinimu jūsų namuose.

montavimo darbai

Centrinė rekuperacinė sistema tiks tiems, kas tik planuoja naujo namo statybas, arba jos yra tik neseniai prasidėjusios. Šis sprendimas reikalauja ortakių išvedžiojimo po visą namą ir jau užbaigtame statinyje tokius darbus atlikti būna ganėtinai sunku. Suprantama, kad tokios sistemos nepastatysite ir turimame bute. Tačiau jei namas dar tik pradeda įgauti savo pavidalą, tuomet centrinės rekuperacinės sistemos montavimo darbai nesusidurs su papildomais sunkumais, tai šis sprendimas bus pats efektyviausias ir padės sutaupyti daugiausiai lėšų.

Gyvenantiems butuose teks rinktis tarp mini rekuperatoriaus ir kondicionieriaus. Šie įrenginiai gali būti sumontuoti jau pabaigtose statyti erdvėse ir yra paprastesni. Tačiau ir jie ne visada bus tinkamu sprendimu, bent jau reikės atkreipti dėmesį į vietą, kurioje tokį įrenginį planuojate montuoti, tam kad montavimo darbai nekainuotų labai brangiai.

Svarbiausia, prieš įsigyjant naują vedinimo sistemą, pasidomėti jos tinkamumu jūsų būstui. Tam galima kreiptis į įmones, kurių pagrindinė veikla yra prekyba ir įvairių vėdinimo sistemų montavimas. Tai pat galima paieškoti informacijos internete ir paskaityti atsiliepimus apie vienus ar kitus sprendimus. Žinoma, jei turite pažįstamų, kurie naudojasi vėdinimo sistema, apie kurią galvojate ir jūs, tai galite pasikonsultuoti ir su jais.