Rožių bei tulpių kainų ypatumai

tulpesGėlių auginimo sezonas Lietuvoje jau prasidėjo – tiek paprasti žmonės, tiek prekybininkai pradėjo darbus daržuose bei šiltnamiuose. Pasirodžius pirmosioms vasariškoms gėlėms, tikimasi, jog jų kainos bus gerokai mažesnės, nes vis dėlto – šilti orai leidžia jas išauginti su gerokai mažesnėmis išlaidomis. Šaltesniais laikais, ypač rožės bei tulpės, brangsta kaip reikiant, nes jų auginimui tenka kurti išskirtines sąlygas. Žiemos bei rudens metu auginti gėlės yra sudėtinga dėl šaltos oro temperatūros bei drėgmės trūkumo, todėl visa tai tenka palaikyti dirbtiniu būdu. Štai kodėl vasaros bei žiemos metu gėlių kainos skiriasi kelis kartus.

Vasaros laikotarpiu augintojams reikia rūpintis tik laistymu t.y. reikia sudaryti tinkamą drėgmės lygį. Žiemos bei rudens laikotarpiams tenka pasirūpinti ne tik šiluma, bet svarbu palaikyti ir tam tikrą šviesos kiekį. Tai reiškia, kad augintojai šiltnamiuose neretai įtaiso ir specialias lempas, kurios skleistų  spindulius, panašius į saulės. Šviesa reikalinga fotosintezei, todėl itin svarbu, jog tas šviesos kiekis būtų pakankamas auginamoms gėlėms. Tokioms lempoms tenka atseikėti nemažai pinigų, todėl įprasta, kad augintojai tas išlaidas kompensuoja nustatydami gėlių kainas kiek aukščiau.

Dėl šilumos palaikymo reikėtų išskirti tai, kad patalpų šildymas kainuoja bene brangiausiai. Jeigu žiemos metu gėlės auginamos angaruose ar šiltnamiuose, tai įprasta, kad tokios patalpos nuolatos turi palaikyti reikiamą temperatūrą. Įprastai augintojai naudoja pečius, kurie kūrenami malkomis. Priklausomai nuo ploto, kai kurie augintojai per žiemos sezoną sukūrena ir kelias dešimtys kubinių metrų malkų, o išlaidos juk patys žinote, kad susidaro nemenkos. Vėlgi – šildymo kaina numetama ant gėlių – jos brangsta. Jeigu žiemos sezonas nėra itin šaltas, tai ir šildymas kainuos pigiau.

Rožės ir tulpės yra auginamos bene dažniausiai, nes lietuviai mėgsta šias gėlės. Kai kuriems auginimas kainuoja pigiau, kitiems – brangiau, todėl turite žinoti, kad kartais gėlių kainos priklauso ir nuo to ar jos importuojamos ar auginamos mūsų krašte. Dažniausiai importuotos gėlės kainuoja pigiau, tačiau jos ir nuvysta greičiau, nes jos ilgą laiką gabenamos iki mūsų šalies.