Šiltinimas putomis – ką būtina žinoti

Šiltinimas purškiamomis šiltinimo putomis yra viena geriausių izoliacijos rūšių, kurią galite naudoti savo namuose. Ji pagaminta iš poliuretano, todėl yra patvari ir ilgaamžė. Be to, purškiamų putų izoliacija yra veiksmingas būdas išlaikyti jūsų namus šiltus žiemą ir vėsius vasarą. Jei galvojate apie purškiamų putų izoliacijos įrengimą savo namuose, štai keletas dalykų, kuriuos turite žinoti.

Šiltinimas putomis – kaip jis veikia

Putų izoliacija yra viena populiariausių izoliacijos rūšių šiandieninėje rinkoje. Putų izoliacija gaminama iš įvairių medžiagų, tačiau labiausiai paplitęs tipas yra poliuretano putos. Šios rūšies putos gaminamos sumaišant dvi chemines medžiagas ir įpurškiant jas į formą. Cheminės medžiagos reaguoja tarpusavyje ir plečiasi, užpildydamos formą ir sukurdamos tvirtą putų izoliacijos gabalą. Šiltinimas putomis turi daug privalumų, palyginti su kitų rūšių šiltinimu. Tai puikus izoliatorius, t. y. žiemą padeda išlaikyti šilumą viduje, o vasarą – išorėje. Be to, ji labai lengva ir lengvai montuojama. Be to, purškiamų putų šiluminę izoliaciją galima naudoti įvairiose srityse, todėl ji yra universalus pasirinkimas tiek namams, tiek komercinėms patalpoms.

Putų izoliacijos tipai

Yra du pagrindiniai putų izoliacijos tipai: purškiamos putos ir standžios putos. Purškiamos putos yra skystis, kuris plečiasi ir užpildo bet kokią erdvę, todėl idealiai tinka sunkiai pasiekiamoms vietoms, pavyzdžiui, palėpės gegnėms. Tuo tarpu standžiosios putplasčio plokštės – tai medžiagos lakštai, kuriuos galima supjaustyti taip, kad tilptų aplink vamzdžius ir kitus objektus. Abiejų tipų putų izoliacija turi privalumų ir trūkumų. Purškiamos putos yra brangesnės už standžias putas, tačiau jos geriau sandarina ir laikui bėgant mažiau nusėda. Standžiosios putos yra pigesnės ir su jomis lengviau dirbti, tačiau jos ne taip gerai sandarina ir gali būti sunkiau supjaustyti aplink objektus. Galiausiai geriausias putų izoliacijos tipas jūsų namams priklausys nuo konkrečių jūsų poreikių ir biudžeto.

Kaip apšiltinti namų fasadą šiltinimo putomis

Kai kalbama apie namų izoliaciją, galima rinktis iš daugybės variantų. Tačiau purškiamų putų izoliacija vis dažniau pasirenkama namų savininkų, norinčių apšiltinti namų fasadus. Purškiamų putų izoliacija gali būti naudojama tiesiai ant jūsų namo išorės, užpildant visus galinčius atsirasti tarpus ar įtrūkimus. Ji taip pat labai veiksmingai apsaugo nuo šilumos nuostolių, todėl yra idealus pasirinkimas šaltesnio klimato šalyse. Be to, purškiamų putų izoliaciją taip pat gana lengva įrengti, jai nereikia jokių specialių įgūdžių ar įrankių. Todėl tai idealus pasirinkimas tiems, kurie ieško greito ir paprasto būdo pagerinti savo namų energinį efektyvumą.

Izoliacijos putplasčiu privalumai

Rinkoje yra įvairių izoliacijos variantų. Kiekvienas jų turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbu pasirinkti tinkamą izoliacijos tipą pagal savo poreikius. Purškiamų putų izoliacija yra vienas iš variantų, kuris dėl daugybės privalumų tampa vis populiaresnis. Vienas iš purškiamų putų izoliacijos privalumų yra tas, kad ją galima įrengti įvairiose vietose. Ji dažnai naudojama sunkiai prieinamose vietose, pavyzdžiui, palėpėse ir pusrūsiuose. Kitas purškiamų putų izoliacijos privalumas yra tas, kad ji labai veiksmingai sandarina tarpus ir plyšius. Tai gali padėti pagerinti jūsų namų energinį efektyvumą, nes neleidžia išeiti šilumai. Be to, purškiamų putų izoliacija yra ekologiška, nes gaminama iš perdirbtų medžiagų. Apskritai purškiamų putų izoliacija yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško efektyvaus ir ekologiško šiltinimo varianto.